Strona główna » CZYTELNIA » Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

Data dodania: 01-06-2013

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził właśnie kryteria ogólne naboru wniosków w ramach programu dotacyjnego "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". W 2013 roku budżet tego programu wynosi aż 20 milionów złotych. Nie są jeszcze znane dokładne terminy przyjmowania wniosków, jednak wiadomo, kto i w jakim zakresie może ubiegać się o dofinansowanie.

Pula dotacji została podzielona na szesnaście województw, przy czym kryteriami warunkującymi wysokość dotacji w danym województwie jest zestawienie liczby czytelników i liczby ludności.

Program jest kierowany do bibliotek publicznych wpisanych do rejestru instytucji kultury lub stanowiących część innej instytucji wpisanej do tego rejestru. Biblioteka biorąca udział w programie powinna wnieść wkład własny wynoszący nie mniej niż 25% wnioskowanej kwoty. Sama wnioskowana kwota nie może być niższa niż 1500 zł.

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na zakup różnych pozycji wydawniczych, przy czym przynajmniej 1/3 kwoty musi zostać przeznaczona na zakup książek i publikacji kierowanych do dzieci i młodzieży. Za przyznane środki biblioteka nie będzie mogła zakupić czasopism, gier komputerowych oraz programów komputerowych, filmów, nagrań muzycznych, kolekcji udostępnianych przez osoby prywatne, a także publikacji pochodzących z rynku antykwarycznego.

Każda biblioteka, która otrzyma dotację, będzie musiała przedstawić sprawozdanie zawierające ocenę jakościową realizacji zadania, opis i wskaźniki przedstawiające rezultaty realizacji zadania oraz szczegółowe rozliczenie finansowe (faktury, rachunki).

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii CZYTELNIA
Nie pokazuj więcej tego komunikatu