Strona główna » CZYTELNIA » Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur

Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur

Data dodania: 19-06-2013

Trwa właśnie nabór wniosków do projektu "Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur". Celem projektu jest tworzenie i propagowanie modelu biblioteki, która nie tylko jest miejscem, gdzie czytelnicy odnajdą lektury dla siebie, ale także sposobem integracji środowiska lokalnego. Ponadto, w trakcie projektu, bibliotekarze posiądą wiedzę, która pomoże im w organizowaniu działań wielokulturowych.

W projekcie mogą wziąć udział biblioteki powiatowe, pełniące funkcje powiatowych oraz gminne z województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz opolskiego.

Aby zakwalifikować się do projektu, biblioteki muszą wysłać wniosek zgłoszeniowy partnerstwa powiatowego składający się z:

• formularza zgłoszeniowego wypełnionego przez przedstawiciela biblioteki powiatowej;

• skanu deklaracji uczestnictwa biblioteki powiatowej;

• skanów deklaracji uczestnictwa bibliotek gminnych partnerskich.

Taki wniosek należy wysłać do 21 czerwca 2013 roku na adres: bogna.wlodarczyk@frsi.org.pl  .

Oprócz 3 bibliotek wojewódzkich, 9 bibliotek powiatowych i 36 bibliotek gminnych, w projekcie weźmie udział 6 norweskich bibliotek wspierających, których przedstawiciele podzielą się doświadczeniem z polskimi bibliotekarzami.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii CZYTELNIA
Nie pokazuj więcej tego komunikatu